top of page

Komunálne voľby 2022

Pre vás a s vami

Slavomíra Henčeková
Mgr. Slavomíra Henčeková, Ph.D., LL.M.

Voľby sa konajú v sobotu 29.10.2022 v čase od 7:00 do 20:00 hod.

Informácie o tom, kde presne sa volí, kto môže voliť v akom volebnom obvode a ďalšie informácie budem podrobne a včas zdieľať na mojom Facebooku, mali by ste ich nájsť aj na webových stránkach mestskej časti Bratislava – Nové mesto, mesta a Bratislavského samosprávneho kraja.

V komunálnych voľbách kandidujem za koalíciu Nova, Občianska konzervatívna strana, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), nova, kresťanská únia (kú) do:

Prečo chcem kandidovať

Nie som dokonalá a stále sa učím. Ako právnička som sa naučila čítať zákony a zmluvy, vyjednávať a nenechať sa opiť rožkom a sladkými rečami. Toto vám ponúkam aj na komunálnej úrovni. Ako poslankyňa budem za vás kontrolovať nakladanie s prostriedkami, majetkom a priestorom nás všetkých a pravidelne vás informovať.

 

Napriek aktuálnemu turbulentnému politickému vývoju verím, že spolupracovať má oveľa väčší zmysel než únavné nekonečné hádky. Z vlastných skúseností viem, že dokážem spolupracovať s rôznymi ľuďmi, ak máme aspoň približne rovnaké nastavenie a ciele a nájsť čo najlepšie spoločné riešenia. Nájsť najlepšie riešenie pre vás ale nie je možné bez toho, aby som vedela, aké máte problémy. Budem preto s vami komunikovať a počúvať vás.

 

Prioritami sú pre mňa úprava parkovacej politiky tak, aby bolo parkovanie lacnejšie a dostupnejšie nielen pre rezidentov v danej mestskej časti, ale v celej Bratislave a bral sa ohľad aj na návštevníkov Bratislavy, čo najrýchlejšie schválenie územných plánov zón tam, kde chýbajú, rozšírenie kapacity materských škôl a základných škôl, modernizácia školstva a zlepšenie podmienok učiteľov, zlepšenie starostlivosti o seniorov a zdravotnej starostlivosti, zlepšenie pracovných podmienok komunálnych zamestnancov, kultivovanie verejného priestranstva a podpora kultúry a turizmu. To všetko pri zodpovednom nakladaní s verejnými financiami, bez nekonečných hádok a v spolupráci s vami.

bottom of page