top of page

Aktivity

Pandémia Covid-19

Počas prvej vlny pandémie COVID-19 som opakovane vystupovala proti tzv. štátnej karanténe, jej zákonnosti a ústavnosti. V čase, kedy mnohí verejní predstavitelia a obyvatelia podporovali toto opatrenie, som zorganizovala proti štátnej karanténe hromadnú petíciu. Do dnešného dňa som odmietla zaplatiť náklady za štátnu karanténu, ktorú som sama absolvovala a rozhodla som sa brániť súdnou cestou. Okrem toho som počas celého trvania pandémie Covid-19 verejne upozorňovala na viaceré ďalšie problémy so zákonnosťou, ústavnosťou, vymožiteľnosťou, ale aj s ignorovaním, nesprávnym výkladom a šírením dezinformácií ohľadom protipandemických opatrení. Bola som spoluautorkou legislatívneho návrhu, vďaka ktorému sa zrušil núdzový stav. Mojím cieľom nikdy nebolo spochybňovať vážnosť situácie. Aj v pandémii však nemožno rezignovať na ochranu práv a princípy právneho štátu. V decembri 2021 som pomáhala ako dobrovoľníčka v Univerzitnej nemocnici Bratislava.

Snímka obrazovky 2021-01-30 o 18.58.45.png

Bielorusko a Ukrajina

Verejne a aktívne podporujem iniciatívu Free Belarus - Za slobodné Bielorusko, ktorá protestuje proti zmanipulovaným prezidentským voľbám v roku 2019 a represiám režimu, ktoré následne nastali voči protestujúcim v Bielorusku.

 

Rovnako podporujem iniciatívu Mier Ukrajine a všetky aktivity, ktoré odsudzujú vojenskú agresiu Ruska na Ukrajine a pomáhajú vojnovým utečencom. Okrem iného som bola autorkou trestného oznámenia na prezidenta Ruskej federácie Vladimíra Putina

Snímka obrazovky 2020-08-16 o 1.50.18.png

Dezinformácie, hoaxy a extrémizmus

Ako asistentka poslanca Národnej rady Slovenskej republiky a aktivistu proti dezinformáciám, hoaxom a extrémizmu Jána Benčíka sa aktívne spolupodieľam na boji proti týmto veľmi nebezpečným a žiaľ aj veľmi rozšíreným spoločenským neduhom. Píšem trestné oznámenia, podnety na štátne inštitúcie, spolupodieľam sa na návrhoch legislatívnych zmien a verejne na tieto problémy upozorňujem, za čo sa mi neraz dostáva vyhrážok a nenávistných správ.

1663722238195.jpeg

Otvorme kultúru

Na prelome rokov 2021 a 2022 som iniciovala a bola som spoluautorkou petície Otvorme kultúru - verejnej podpory výzvy predstaviteľov kultúrneho sektora za otvorenie kultúry. Mojím cieľom bolo nastaviť nediskriminačné a predvídateľné pandemické opatrenia pre kultúrny sektor tak, aby kultúra prežila. Podarilo sa!

1663724339968.jpg
bottom of page